Folk på väg
Flera nya på Starcom
Publicerad: 18 september 2017, 11:55
Mediebyrån Starcom tar in flera nya medarbetare, bland annat två kundansvariga från London.
FT
Fredrik Thambert
Den senaste tiden har Starcom anställt åtta personer inom digitalt/sociala medier. Byrån har dessutom anställt två experter inom programmatic samt sök.
– På kort tid har vi haft förmånen att inleda många nya spännande uppdrag, vilket i sin tur har inneburit flertalet nyrekryteringar. Det känns fantastiskt kul att kunna välkomna såväl nya spännande kunder som nya vassa medarbetare, säger Liv Sandberg, vd Starcom Sverige, i ett pressmeddelande.
Starcom har även anställt två nya kundansvariga från London i form av Anna Millard och James Thomas.
– Att vi även lyckats knyta an två nyckelpersoner med ett internationellt perspektiv känns viktigt och det bidrar även till att fortsatt bygga Starcom som ett human experience company, kommenterar Liv Sandberg.