Ta del av allt innehåll på Resumé
Starta din prenumeration
Folk på väg
Publicerad: 21 november 2016, 09:00
Mehrnaz Bejne får toppjobb på Garbergs.
Foto: Pressbild
Mehrnaz Bejne tar över jobbet efter Anna Frick som lämnade Garbergs tidigare i år.
Garbergs vice vd Anna Frick lämnade byrån efter sommaren, och leder nu istället digitalbyrån Oakwood. Den vakanta platsen fylls nu av Mehrnaz Bejne, projektledare som närmast kommer från Forsman & Bodenfors. Tidigare har hon arbetat på Doe Blomberg Gottberg.
– Vi kunde inte vara mer glada över att få ha Mehrnaz hos oss. Hon kommer att göra en stor skillnad för våra kunder genom sin erfarenhet och kompetens. En av Garbergs styrkor är människorna och kulturen – och det känns tryggt att Mehrnaz som vice vd ska driva den biten framåt, säger Joakim Landin, vd på Garbergs, i ett pressmeddelande.
Själv säger hon:
– Jag ser fram emot att bli del av en stark och väldigt positiv kultur på Garbergs där man har lyckats skapa riktigt bra jobb som engagerar och berör.
Fredrik Thambert