Ta del av allt innehåll på Resumé
Starta din prenumeration
Folk på väg
Publicerad: 17 december 2015, 12:30
Juan Navas till Sveriges Kommunikatörer.
Branschnätverket Sveriges Kommunikatörer rekryterar pr-konsulten Juan Navas till rollen som kommunikationsansvarig.
Ämnen i artikeln:
Sveriges KommunikatörerJuan Navas kommer från ett jobb som vikarierande pressansvarig på Barnombudsmannen. Under åren 2011-2015 var han pr-konsult och projektledare på Friends Agenda. 2012 startade Friends Agenda en utbildning i pr tillsammans med Folkuniversitet, där Juan Navas var kursledare.
– Med min samlade kunskap från kommunikationsbranschen kan jag bidra till utvecklingen av Sveriges Kommunikatörers verksamhet. Min främsta ambition är att alla organisationer ska förstå betydelsen av kommunikation, och att våra medlemmar känner att vi tillsammans driver utvecklingen av framgångsrik kommunikation, säger Juan Navas i en kommentar.
Juan Navas har dessutom en bakgrund som journalist på Sveriges Radio och informationssekreterare på Kungliga Hovstaterna.
Han börjar sin nya tjänst i slutet av januari.
Sveriges Kommunikatörer har över 6 500 personer anslutna inom yrkesgruppen kommunikation.
Ämnen i artikeln:
Sveriges Kommunikatörer