Ta del av allt innehåll på Resumé
Starta din prenumeration

Prenumerera
Sök



Nyheter

De är nominerade till Stora influencerpriset

Publicerad: 4 September 2017, 09:35

Nomineringarna till det nya branschpriset Stora influencerpriset är här.


I juni annonserade branschorganistionen Influencers of Sweden det nya priset Stora influencerpriset.

– Detta är ett pris för branschen och de som leder den framåt. Ett pris som ges till dem som driver sitt influencerskap som en business och inspirerar andra att göra detsamma, berättade Linda Hörnfeldt, vd och grundare av Influencers of Sweden, då.

Nu är nomineringarna till priset här. En jury utser vinnare i nio kategorier medan vinnarna av "Årets influencer" och "Årets medlem" röstas fram av publiken och medlemmarna i Influencers of Sweden.

Prisutdelningen sker den 13 oktober på Elite Marina Tower.

De nominerade är:

ÅRETS​ ​NYKOMLING
Camilla Söderlund - http://beautyandbullshit.com
Clara Löfvenhamn - http://bossbloggen.se
Emilia Westerström - http://www.emiliawesterstrom.se/
Lucas Simonsson, Carl Deman & Jonas Fagerström - JLC -
Sandy Stadelmann

ÅRETS​ ​VETERAN
Andrea Hedenstedt - http://andreahedenstedt.se/
Elsa Billgren - http://elsa.elle.se
Lisa Klackenberg - http://blogg.mama.nu/knivlisa/
Moa Debruin - http://spiderchick.nu/
Sandra Beijer - http://sandrabeijer.se

ÅRETS​ ​KREATÖR
Anna María Larsson - http://dnilva.se/
Elin Kero - http://nevnarien.se
Evelina Forsell - https://www.evelinaforsell.se/sv
Helena Gunnare - http://www.ohdarling.org
Jonna Jinton - http://jonnajinton.se/

ÅRETS​ ​VARUMÄRKE
Elin Häggberg - http://teknifik.se/
Frida Ramstedt - http://trendenser.se
Johan Hedberg - https://www.youtube.com/user/matgeek
Lovisa Sandström - http://lofsan.se
Tvillingarna Lagergren / Angelica & Jessica - https://jessicalagergren.se/ och https://angelicalagergren.se/

ÅRETS​ ​RÖST
Flora Wiström - http://flora.baaam.se
Johanna Nilsson - http://slowfashion.nu
Natashja Blomberg/Lady Dahmer - http://ladydahmer.nu/
Mia och Joseph Fernando - http://bakingbabies.se
Ida Höckerstrand & Sofie Hallberg / Ångestpodden - http://www.ingetfilter.se/angestpodden/

ÅRETS​ ​INNOVATÖR
Angeliqa Mejstedt - https://vandringsbloggen.com
Monica Karlstein, Helena Lyth, Maria Soxbo/Nordinary - http://nordinary.se/
Linda Hallberg - http://lindahallberg.se
Michaela Forni - http://forni.se
Sara Bäckmo - http://skillnadenstradgard.se

ÅRETS​ ​BUSINESS
Isabella Löwengrip - http://isabellalowengrip.se
Kenza Zouiten - http://kenzas.se
Kristin Lagerqvist - http://krickelin.elledecoration.se
Lisa Fahlåker & Annika Myhre / Att Resa-podden - http://attresapodden.se/
Therese Lindgren - https://www.youtube.com/user/theresejlindgren

ÅRETS​ ​SAMARBETE
Therese Lindgren & Teknikföretagen
Sandra Beijer & Fazer
Linn Wiberg & Smile Makers
Jonna Jinton & Barnängen
Angeliqa Mejstedt & Morakniv

ÅRETS​ ​ANNONSÖR
Adobe
Arvid Nordquist
Bookbeat
Samsung
Tallink

ÅRETS​ ​MEDLEM
Clara Toll - http://claratoll.se/
Emma Hällbacka - http://emmahallbacka.se/
Fanny Lindkvist - http://www.lesscarbs.se
Jennifer Sandström - https://jennifersandstrom.se/
Sofia Bursjöö - http://uppochhoppa.se/

ÅRETS​ ​INFLUENCER
Ellinor Löfgren - http://nouw.com/pdotter
Elsa Billgren - http://elsa.elle.se
Flora Wiström - http://flora.baaam.se
Isabel Boltenstern - http://isabelboltenstern.com/
Jonna Jinton - http://jonnajinton.se/
Margaux Dietz - http://margaux.elle.se/
Monica Karlstein - http://hemmafixbloggen.se
Sandra Beijer - http://sandrabeijer.se
Thomas Sekelius - https://www.youtube.com/channel/UCJKIi6ysvTD9gtrpiamJ6jw Vanja Wikström - http://vanja.metromode.se

Thomas Nilsson

Reporter

thomas.nilsson@resume.se


Dela artikeln:

Resumés nyhetsbrev

Genom att skicka in mina uppgifter godkänner jag Bonnier Business Media AB:s (BBM) allmänna villkor. Jag har även tagit del av BBM:s personuppgiftspolicy.