Ta del av allt innehåll på Resumé
Starta din prenumeration
PR
Publicerad: 19 november 2015, 09:21
Kenza Zouiten i Nellys kampanj.
Bloggerskan Kenza står för musiken i Nellys senaste julkampanj. ”Vem har inte drömt om att få vara Beyoncé för en dag?” säger hon.
Ämnen i artikeln:
Kenza ZouitenKenza Zouitens version av den kända jullåten Let it snow släpps i sin helhet på måndag. Men redan nu har klädsajten Nelly valt att lägga ut en teaservideo på en kampanjsida. Förutom att sjunga så visar Kenza Zouiten även Nellys vinterkollektion.
– Det var en rätt tuff och lite småläskig utmaning och jag har frågat mig själv både en och två gånger vad jag har gett mig in på. Jag är verkligen ingen fullfjädrad artist, men jag är väldigt stolt över resultatet!, säger Kenza Zouiten i en kommentar.
Besökare kan endast logga in på kampanjsidan en gång med koden Snow. Koden är sedan till för att spridas i sociala medier.
Arbetsgrupp:
Produktion: Nelly.com
Sång och modell: Kenza Zouiten
Musikproducent: Studio Dubious
PR: Patriksson Communication
Ämnen i artikeln:
Kenza Zouiten