Ta del av allt innehåll på Resumé
Starta din prenumeration

Prenumerera

Tävling

Här är hela juryn i Guldägget

Publicerad: 12 februari 2021, 15:09

Här är de 57 namn som ska utse Sveriges bästa reklam.


Ämnen i artikeln:

Guldägget

Häromdagen presenterade Komm kategoriordföranden i årets Guldägget. Nu presenteras hela juryn.

Exakt datum för när Guldäggsgalan äger rum är fortfarande inte spikat.

Juryn för Guldägget 2021

Björn Ståhl Juryordförande INGO Sthlm

AKTIVERING, AUDIO & INTEGRERAT

Elisabet Fischer Kategoriordförande Audio Volt

Jerker Fagerström Kategoriordförande Aktivering Publicis (Saatchi & Saatchi)

Johanna Hofman-Bang Kategoriordförande Integrerat Forsman & Bodenfors

Louise Moberg Ledamot Prime Weber Shandwick

Per Jaldeborg Ledamot Bloomy Ideas

Eva Råberg Ledamot Stendahls

Joakim Khoury Ledamot Åkestam Holst NoA

ANNONSERING & UTOMHUS

Christoffer Dymling Kategoriordförande Utomhus KING

Lisa Granberg Gille Kategoriordförande Annonsering TBWA Stockholm

Fredrik Sundqvist Ledamot Garbergs

Katja Janford Ledamot ANR BBDO

Simon Göthson Ledamot Emakina DBG

Amalia Pitsiava Ledamot Saatchi & Saatchi

Jonas Frank Ledamot Frilans

DIGITALT & INNOVATION

Ebba Grenninger Kategoriordförande Innovation Jung Relations

Hanna Björk Kategoriordförande Digitalt ACNE

Johan Helander Ledamot Familjen

Anna Werkell Ledamot INGO Sthlm

Leo Dal Ledamot Forsman & Bodenfors

Cecilia Högkvist Ledamot ISOBAR

Nayeli Kremb Ledamot Perfect Fools

FÖRPACKNINGSDESIGN & IDENTITETSDESIGN

Oskar Lübeck Kategoriordförande Identitetsdesign Bold

Isabell Dahlborg Lidström Kategoriordförande Förpackningsdesign Grow

Cecilia af Petersen Ledamot Nord ID

Anton Gårdsäter Ledamot Essen International

Hanna Hein Ledamot Doberman

Zeke Tastas Ledamot River

Christofer Blom Ledamot Creuna/Knowit Experience

HANTVERK

Patrick Gardner Kategoriordförande Hantverk MediaMonks

Anisa Dzindo Ledamot B-Reel Films

Bo Gustafsson Ledamot DVA Studio

Linda Elers Ledamot M&C Saatchi

Johan Holmström Ledamot Frilans

Senay Berhe Ledamot Frilans

Shazi Özdemir Ledamot Frilans

KORTARE FILMER & LÄNGRE FILMER

Annika Frankel Kategoriordförande Längre Filmer Creuna/Knowit Experience

Petter Dixelius Kategoriordförande Kortare Filmer Nord DDB Stockholm

Cornelia Opitz Ledamot Madre Pictures

Adam Gäfvert Ledamot KING

Richard Ntege Ledamot Frilans

Leon Phang Ledamot The&Partnership Nordics

Kalle Håkanson Ledamot TBWA Stockholm

PR

Hannes Kerstell Kategoriordförande PR Carve Sthlm

Aynur Isayeva Ledamot Gullers Grupp

Bjarne Darwall Ledamot Forsman & Bodenfors

Jasmine Falk Ledamot Jung Relations

Mikael Owilli Ledamot Borg & Owilli

Mandarva Stenborg Ledamot Abby Priest

Susanne Johansson Ledamot Nord DDB Stockholm

EFFEKT

Jerker Winther Kategoriordförande Effekt Åkestam Holst NoA

Annika Rehn Frobell Ledamot Drama Queen

Nils Vahlund Ledamot Lundberg&Co

Erika Fondin Ledamot M&C Saatchi

Amanda Engström Ledamot Prime Weber Shandwick / United Minds

Mehrnaz Bejne Ledamot Garbergs

Marie Rudolphie Ledamot Identity Works

Thomas Nilsson

Reporter

thomas.nilsson@resume.se

Ämnen i artikeln:

Guldägget

Dela artikeln:


Resumés nyhetsbrev

Genom att skicka in mina uppgifter godkänner jag Bonnier Business Media AB:s (BBM) allmänna villkor. Jag har även tagit del av BBM:s personuppgiftspolicy.