Ta del av allt innehåll på Resumé
Starta din prenumeration
Reklam
Publicerad: 27 april 2011, 09:31
Idag lanserar Proffice sin vårkampanj. Syftet är att ännu tydligare visa upp vilka karriärutvecklingsmöjligheter företaget kan erbjuda sina medarbetare.
Kampanjen är det första steget i en långsiktig strategi och riktar sig i första hand till arbetssökande inom Proffice specialistområden.
– Det viktigaste med den nya vårkampanjen är att ännu tydligare visa att Proffice är ett specialistbolag som erbjuder möjligheter till karriärutveckling, säger Sibel Wolff, marknadschef på Proffice, i ett pressmeddelande.
Hon fortsätter:
– I kampanjen lyfter vi fram ett axplock av alla de arbetsinsatser som Proffice-konsulter gör under en arbetsdag. De används för att göra arbetssökande uppmärksamma på vilka möjligheter till karriärutveckling som finns inom Proffice, säger Sibel Wolff.
Reklambyrån DDB står bakom kampanjen som omfattar banners och tidningsannonser. Kampanjen, som pågår fram till den 13 maj, kommer även att synas på Twitter och Facebook.
Cd: Andreas Dahlqvist
Ads: Emmeli Österdahl och Lennart Claesson
Copywriters: Katja Janford och Mikael Ström
Illustratör: Dan Berglund, Agent Bauer
Produktionsledare: Dan Hammarberg
Projektledare: Peter Grönlund
Malin Carlehäll