Dela sidan:

AKTIVERING, AUDIO OCH INTEGRERAT
Malin Wikerberg, Garbergs Malmö (kategoriordförande Aktivering)
Sara Haag, Giant & Toys (kategoriordförande Audio)
Björn Ståhl, INGO (kategoriordförande Integrerat)
Christoffer Dymling, King
Hanna Stenwall, NORD DDB
Johan Bello, Acne Advertising
Niclas Fors, ORD&BILD

ANNONSERING OCH UTOMHUS
Linda Elers, M&C Saatchi (kategoriordförande Annonsering)
Daniel Vaccino, Åkestam Holst (kategoriordförande Utomhus)
Emelie Signal. Reform Act
Erik Wingfors, Saatchi & Saatchi
Jörgen Berglund, Volt
Lina Franzon, TBWA Stockholm
Tomas Granath, Forsman & Bodenfors

DIGITALT OCH INNOVATION
Hedvig Hagwall Bruckner, King (kategoriordförande Digitalt)
Fredrik Simonsson, NORD DDB (kategoriordförande Innovation)
Ivar Insulander, Prime Weber Shandwick
Nayeli Kremb, Perfect Fools
Patrik Beskow, Affairs
Pontus Widell, Abby Priest
Tomas Nilsson, Malmö Reklambyrå

FÖRPACKNINGSDESIGN OCH IDENTITETSDESIGN
Catrin Vagnemark, BVD (kategoriordförande Förpackningsdesign)
Jacob Norstedt, Silver (kategoriordförande Identitetsdesign)
Andreas Kittel, Happy F&B
Bea Szenfeld
Magnus Ingerstedt, ÖPPET
Sara Hildén Bengtsson, Open Studio
Tove Blomgren. Doberman

HANTVERK
Josephine Wallin Ankarstrand, Le Bureau (kategoriordförande)
Freshteh Piltan, BRF
Ingrid Sydow, Jung Relations
Karolina Henke, Skarp Agent
Kim Buisson, Aspekt
Lisa Engardt
Martin Dahl, MediaMonks

KORTARE FILMER OCH LÄNGRE FILMER
Kalle Widgren, TBWA Stockholm (kategoriordförande Kortare Filmer)
Anna Qvennerstedt, Forsman & Bodenfors (kategoriordförande Längre Filmer)
Caroline Andersson, Åkestam Holst
Gabriel Blidö, ANR BBDO
Johanna Reis, Garbergs
Markus Lindsjö, Uncle Unicorn
Oskar Skott, Markus

PR
Marita Kuntonen, Jung Relations (kategoriordförande)
Charlotte Henriksson, Gullers Grupp
Digge Zetterberg Odh, Making Waves
Jonas Eriksson, BCW
Petter Rudwall, Wenderfalck
Rasmus Nilsson, Volontaire
Shirin Troëng, Juno PR

Juryordförande är Björn Kusoffsky, vd och creative director på Stockholm Design Lab.



Dela sidan: